Działania CSR

CSR_PLSpołeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) wymaga przede wszystkim chęci i zapału do pracy. Wspólnie możemy naprawdę dużo zdziałać i sprawić by uśmiech pojawił się na twarzach innych osób. Takie działania, nie dość że pomagają rozwiązać społeczne problemy, chronić środowisko naturalne oraz dbać o całe nasze otoczenie, dają ogromną satysfakcję osobistą jaka przychodzi z niesienia bezinteresownej pomocy.

 

Poland Convention Bureau POT w 2010 roku zorganizowało IMEX Challenge Poland - projekt umożliwiający profesjonalistom związanym z przemysłem spotkań wsparcie lokalnej społeczności poprzez bezpośrednie zaangażowanie ochotników. Zamiast zbierać pieniądze i finansować zmiany uczestnicy sami zabrali się do pracy.

220 taczek piasku, 280 taczek ziemi, 300 taczek kory, 160 par rękawiczek i 360 godzin pracy przez 3 dni – to tylko niektóre szczegóły dotyczące projektu IMEX Challenge Poland 2010, którego celem była pomoc Rodzinnemu Domowi Dziecka w Warszawie - Wesołej.
Wolontariusze z dziewięciu krajów w ciągu kilku wrześniowych dni przebudowali ogród, zbudowali plac zabaw oraz zaplecze rekreacyjne. Ponadto sfinansowali stypendia o wartości 4000 euro przeznaczone na naukę języka angielskiego, zajęcia z hipoterapii czy spotkania z logopedą.

 

 

Kontynuacją projektu IMEX Challenge Poland 2010 była akcja „WRACAMY DO OGRODU 2011”  zorganizowana dla polskich przedstawicieli branży przemysłu spotkań. Jej celem była rewitalizacja przebudowanego rok wcześniej ogrodu w Rodzinnym Domy Dziecka w Warszawie - Wesołej. Razem z naszymi  przyjaciółmi przenieśliśmy swoje miejsca pracy do ogrodu, a komputery i telefony zamieniliśmy na łopaty, taczki, konewki, grabie.
Owocna praca liderów polskiego przemysłu spotkań została nagrodzona szerokim uśmiechem dzieci i wdzięcznością Rodziców.

 

 

Ponad 100 roślin, 300 kilogramów kory, 3 tony ziemi, 2 dni i 30 wolontariuszy. Tak wyglądała tegoroczna akcja „Wracamy do Ogrodu” w Krakowie w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Parkowa”. Ponad 20 ochotników krakowskiej branży przemysłu spotkań oraz 10 wychowanków Ośrodka „Parkowa” na dwa dni stało się „ogrodnikami”. Prace obejmowały przygotowanie terenów rekreacyjnych ze sprzętem sportowym, nasadzenia oraz oczyszczenie całego terenu. Niezwykle ważnym aspektem projektu było zaangażowanie w niego samych wychowanków – młodzieży sprawiającej trudności wychowawcze związane z kryzysem wieku dojrzewania, konfliktami rodzinnymi, zaburzeniami zachowania i innymi zaburzeniami psychicznymi o znacznym nasileniu.

 

 

Trzecia edycja projektu CSR „Wracamy do Ogrodu” odbyła się w dniach 29 – 30 sierpnia w „Domu dla Dzieci” Towarzystwa Nasz Dom przy ul. Storczykowej we Wrocławiu. Jest to ośrodek zapewniający opiekę i wychowanie dzieciom, które potrzebują szczególnej troski i pomocy ze strony dorosłych, ponieważ  z różnych powodów, w tym momencie,  nie mogą być ze swoimi rodzinami. Podczas akcji, zrewitalizowany został teren wokół Domu oraz powstał ogródek owocowo - ziołowy. Podopieczni na terenie Domu mają także altankę, stąd pomysł, aby w ramach akcji ją odnowić. Ściany altanki pomalowane zostały w mapę świata, na której dzieci same narysowały symbole, kojarzące się z danymi miejscami. Dodatkową atrakcją dla dzieci była wspólna kolacja w Hotelu Scandic oraz możliwość zwiedzenia hotelu.

 

 

Caria Bauer - IMEX Group, CEO

"Pomagając nam w organizacji pierwszej edycji IMEX Challenge w 2010 roku, Poland Convention Bureau spisało się wyśmienicie. To projekt CSR, który planowaliśmy dla całej naszej branży. Współpraca z Poland Convention Bureau umożliwiła nam jego organizację. Było to cudowne przeżycie dla wszystkich zaangażowanych, tym bardziej, że przebudowa ogrodu stanowiła niesamowite doświadczenie dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka. Praca z Poland Convention Bureau przy pierwszej edycji IMEX Challenge w roku 2010 była fantastycznym przeżyciem. To dzięki nim udało się nam zorganizować IMEX Challenge oraz podarować dzieciom z domu dziecka wspaniały ogród."

 

Jonathan Brawshaw - Meetings Mindset, właściciel; wcześniej IMEX Business Development Director

"Byliśmy na pierwszej edycji IMEX Challenge organizowanej w Polsce w 2010 roku. Było niesamowicie. Oni wiedzą wszystko o CSR. Gorąco polecamy."

baner kongres

Poland Meetings Impact

Rekomendowani Organizatorzy

Raport2016 baner

Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej © All Rights reserved